Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proč muži nezvládají dělat více činností najednou?

11. 11. 2007

O mužích je všeobecně známo, že nedokáží dělt více věcí najednou. Tohle si nevymíšlím, dokonce jsem četla lékařskou studii:)

.

Muži často mívají problém sledovat rozhovor dvou žen. Ty se totiž často vyjadřují nepřímo a rozebírají více témat současně. V tomto bodě pak dochází k vzájemným neshodám, neboť muž tvrdí, že žena nikdy nevyslovila to, co tvrdí, že řekla. Ona to ve skutečnosti doopravdy řekla, ale pouze nepřímo a muž to v jejím rozhovoru nedokáže poznat. Tohle rozhodně není útok na inteligenci mužů. Je to jen další ukázka toho, že ženy už od nepaměti měli více prostoru ke komunikaci.

.Obrazek

Například když muž čte noviny, málokterý dokáže ještě vnímat mluvící manželku. To že muži nedokáží vykonávat více činností současně má příčinu v propojení pravé a levé mozkové hemisféry. Ženy mají těchto propojení více. Dokonce jsem četla, že leckterý muž mívá problémy jít po chodníku a přitom žvýkat žvýkačku, což se mi zdá lehce přehnané. Bohužel ale nejsem muž a tak to nedokážu posoudit.

.

Typický příklad: Jedete v autě s mužem a máte puštěné rádio. Zazvoní telefon. Co udělá muž? VYPNE rádio a zvedne telefon. Žena nemá povětšinou problém telefonovat se zapnutým rádiem. Samozřejmě tyhle modelové situace neplatí pro každého. Nejinak když muž zastaví pod cedulí s ukazately odboček a rozmýšlí se kam pojede, rádio vypne...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zase pravěk

(jose, 6. 1. 2008 20:52)

Něco na tom doopravdy bude. Jak je tu zvykem, můžeme hledat vysvětlení v pravěku:-). Muž,lovec, se soustředí na určitý cíl - ulovit zvíře - a za ním jde hlava nehlava (jinak by zhynul hlady a s ním celá rodina). Kdežto žena v jeskyni udržuje oheň, přitom hlídá neandrtálčata, klábosí se sousedkou...
Obojí přístup má svoje výhody, žena je pozornější pro spoustu detailů, muž je schopen řešit složitější úkoly s abstrakcí a logikou.
Krásně se doplňujeme (nejen v myšlení).

Re: Zase pravěk

(Draus, 28. 5. 2011 13:23)

Joj, souhlasím tady s Zase pravěk. . . Nicméně příklady jsou opravdu špatně vybrané. Při poslouchání radia se na tu samotnou činnost ani moc nesoustředíme, spíše jako kulisu a při rozhodování či volání, nás to rozptyluje a je to jednoduše hluk. Někteří lidé se těžko soustředí za hluku, nezávisle na tom jestli je muž či žena.

Re: Zase pravěk

(Draus, 28. 5. 2011 13:24)

Joj, souhlasím tady s Zase pravěk. . . Nicméně příklady jsou opravdu špatně vybrané. Při poslouchání radia se na tu samotnou činnost ani moc nesoustředíme, spíše jako kulisu a při rozhodování či volání, nás to rozptyluje a je to jednoduše hluk. Někteří lidé se těžko soustředí za hluku, nezávisle na tom jestli je muž či žena.

no, nevím - ale nesouhlasím

(Roman, 10. 1. 2011 12:41)

protože i já umím dělat víc věcí najednou. Jde jen o to, že musím dělat něco, co už znám a umím a pak se mohu věnovat i dalším věcem. A u žen je to stejné - žehlí a sledují seriál a td. Jste výjimečné - o tom nepochybuji, ale tohle je fáma, která neplatí.

to jsem přesně já;)

(martas, 9. 5. 2010 16:59)

já jsem myslím vzorový příklad;) když si nejsem jistej cestou tak automaticky jde rádio buď na nižší hlasitost nebo vypínám a už vůbec se nedokážu bavit v autě u zaplího rádia, teda když řídím když ne tak odpadne jedna činnost a už se to dá s vypětím všech sil zvládat;) ale to je jen jeden příklad z mnoha...

Hrůza

(BATTIK, 1. 5. 2010 16:55)

Problém je v tom ,že ta všechnoo stíhající žena si při tom klábosení do telefonu ani neuvědomuje že jí hraje rádio a pravděpodobně v tu chvíly neví že drží volant, není to o tom že by ženy až na vyjímky stíhali víc věcí na jednou je to spíš o tom ,že kolikrát ani nevědí co dělají.

Blbý

(Carl114, 11. 12. 2009 20:01)

Dost blbé příklady. Nechat puštěné rádio a telefonovat a zároveň řídit je vůči volajícímu nevychované, vůči ostatní řidičům nebezpečné (porušujete zákon a klesá pozornost, která je při jízdě důležitá). Jinak muži jsou řidiči lepší. Většinu problémů na silnice způsobují ženy (zkušenost). Jezdí pomalu, skokově a nepředvídatelně.

Nicméně chápu, že muži mají o několik méně kláken k mozku a tak nejsou schopni vnímat více věcí, tak jako žena (!).

nikola

(nikola roman, 13. 9. 2009 20:18)

ja so nikola mam lasku

o laske

(lenka, 22. 9. 2008 18:57)

laska je krasna a muzi to nechapu

BLBOST

(Dr!v3R, 4. 6. 2008 11:18)

Typický příklad: Jedete v autě s mužem a máte puštěné rádio. Zazvoní telefon. Co udělá muž? VYPNE rádio a zvedne telefon. Žena nemá povětšinou problém telefonovat se zapnutým rádiem. Samozřejmě tyhle modelové situace neplatí pro každého. Nejinak když muž zastaví pod cedulí s ukazately odboček a rozmýšlí se kam pojede, rádio vypne...BLBOST!!!

Heh

(honzino, 11. 11. 2007 11:52)

Ne že bych se v tom nepoznal:D